Zalety mieszkań z ogródkiem

15-12-2020

Własne mieszkanie to synonim niezależności, wolności i dorosłości. Wybierając odpowiednie dla siebie lokum, musimy brać pod uwagę swoje potrzeby, a także możliwości. Aby być w pełni zadowolonym ze swojego przyszłego miejsca zamieszkania, powinniśmy już na etapie jego wyboru, precyzyjnie określić swoje oczekiwania. Należy zastanowić się nad wieloma kwestiami, chociażby nad tym, jakiego metrażu potrzebujemy, ile pomieszczeń powinno się w nim znajdować, w jakiej okolicy chcemy mieszkać, a także to, na którym piętrze ma być położone nasze mieszkanie. Wiele osób preferuje mieszkania na wyższych kondygnacjach, z których rozpościera się widok na okolicę, ale jest również spora grupa ludzi, którzy lubią mieszkać blisko ziemi, czyli na parterze. Zaletą mieszkań na parterze jest niewątpliwie brak konieczności korzystania ze schodów lub windy, a także bliskość natury. Większość parterowych lokali w nowoczesnych inwestycjach budowlanych ma do dyspozycji własne ogródki. Taki dodatek to wspaniała propozycja dla wszystkich miłośników zieleni i świeżego powietrza, którzy nie chcą lub nie mogą sobie pozwolić na własny domek z ogródkiem!


Dlaczego warto kupić mieszkanie z ogródkiem?


Do niedawna mieszkania parterowe nie cieszyły się dużą popularnością, ponieważ kojarzyły się przede wszystkim z dużym hałasem dobiegającym z ulicy i podwórka, zwiększonym ryzykiem włamania, a także z mniejszą intymnością, ponieważ każdy przechodzień może zaglądać w ich okna. Od niedawna deweloperzy, chcąc zachęcić klientów do zakupu mieszkań położonych na najniższej kondygnacji, wyposażają je we własne ogródki, które są wspaniałą rekompensatą wszelkich ewentualnych niedogodności. Dzięki temu znacznie wzrosło zainteresowanie tymi lokalami. Oto kilka największych zalet parterowych mieszkań z ogródkiem:


1. Możliwość wypoczywania na świeżym powietrzu, kiedy tylko ma się na to ochotę.
2. Możliwość realizowania swoich ogrodniczych pasji.
3. Bliski kontakt z naturą. 
4. Piękny widok z okien, z których możemy podziwiać własne krzewy, drzewa, byliny i inne rośliny.
5. Substytut posiadania domu z ogrodem.
6. Możliwość cieszenia się własnym kawałkiem ziemi bez konieczności wyprowadzania się na peryferie miasta.
7. Możliwość założenia własnej ekologicznej uprawy warzyw, owoców czy ziół.
8. Wspaniałe miejsce nadające się na zabawy dla małych dzieci bez konieczności wychodzenia z domu.
9. Możliwość zaaranżowania oryginalnej przestrzeni wypoczynkowej (np. z leżakami, wygodnymi fotelami, stołem, hamakami, a nawet huśtawką).
10. Zielone przedłużenie mieszkania, dzięki któremu nasza przestrzeń życiowa (szczególnie w ciepłych miesiącach wiosenno-letnich) staje się większa.
11. Komfortowa przestrzeń na świeżym powietrzu, gdzie możemy organizować spotkania towarzyskie z przyjaciółmi, a także spożywać wspólne rodzinne posiłki.

W ADMA DEVELOPEMNT mogą Państwo zakupić gotowe mieszkanie z ogródkiem np. takie jak na zdjęciu. Można również zobaczyć je na żywo, ponieważ jest już wybudowane. Zapraszamy!