Zalety mieszkań z komórką lokatorską

21-11-2019

Każdy, kto urządzał nowe mieszkanie, zgodzi się, że nawet największa przestrzeń ma ograniczone możliwości. Najczęściej okazuje się, że mimo skrupulatnego rozplanowania aranżacji wnętrza, odczuwamy niedostatek miejsca do przechowywania. Zachęcamy, by już na etapie poszukiwań nowego lokalu zwrócić uwagę na zalety mieszkań z komórką lokatorską.

 

Czym jest komórka lokatorska?

Komórką lokatorską nazywa się dodatkowe pomieszczenie oferowane do nabycia podczas zakupu mieszkania w nowoczesnym budownictwie. Jej wymiary mogą się wahać od 3 do 10 m2 , a zatem wraz z nią można zyskać niemałą przestrzeń użytkową.

 

Jakie są korzyści z posiadania komórki lokatorskiej?

Dostępne w ofercie dewelopera komórki lokatorskie zostały tak zaprojektowane, aby poprawić komfort mieszkania przyszłych lokatorów Umiejscowiona dolnej części budynku komórka lokatorska odznacza się solidnością i obszernością. Jej właściciele zyskują przydatne pomieszczenie, które mogą przeznaczyć na składzik gromadzący niemieszczące się w mieszkaniu rzeczy i urządzenia, np. choinki i ozdoby świąteczne, rowery oraz inne sprzęty związane z uprawianiem sportu. W komórce można zaplanować spiżarnię czy mały warsztat do majsterkowania. Wnętrze komórki jest suche i wentylowane, a posadzka odpowiednio zabezpieczona, dzięki czemu przechowywane w niej przedmioty nie niszczeją. Zaletą komórki jest jakość wykończenia, a usytuowanie jej w piwnicznej części inwestycji pozwala uzyskać chłodniejsza temperaturę korzystną do przechowywania zapasów oraz akcesoriów niemieszczących się w mieszkaniu. Dzięki przemyślanej lokalizacji dostęp do nich mają tylko osoby zamieszkujące budynek, co sprawia, że zgromadzone rzeczy są bezpieczne. Warto pamiętać, że nie wlicza się ich powierzchni do metrażu posiadanego mieszkania. Podczas analizowania oferty mieszkaniowej warto zwrócić uwagę na dostępność komórek lokatorskich, ponieważ zyskujemy dodatkowe przydatne metry, zawsze cenne bez względu na wielkość nowego lokum. W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami do spraw sprzedaży mieszkań.