Zalety mieszkań z balkonem

01-05-2020

Kupując mieszkanie, zastanawiamy się często, co musi się w nim znajdować. Obliczamy, jaki metraż będzie nam potrzebny do komfortowego życia, ile pokojów jest nam niezbędnych, a także wybieramy kierunki świata, na jakie chcemy, aby wychodziły nasze okna. Inne mieszkania będą wybierane przez ludzi bezdzietnych, inne przez wielodzietne rodziny, inne będą odpowiednie dla tych, którzy cenią sobie jasne pomieszczenia, inne dla osób, które nie lubią nadmiaru światła. Wiele mieszkań ma balkony, jednak na rynku jest też wiele ofert lokali pozbawionych tej dodatkowej przestrzeni na świeżym powietrzu. W dzisiejszym wpisie postaramy się wyjaśnić, dlaczego, kupując mieszkanie, nie warto rezygnować z balkonu.

Jakie funkcje spełnia balkon w naszym życiu?

Najkrócej mówiąc – wielorakie. Balkon to dodatkowa przestrzeń, która może być wykorzystywana w różny sposób. Latem i wiosną, gdy pogoda rozpieszcza nas ciepłem i słonecznymi promieniami, możemy traktować go jak przedłużenie naszej jadalni czy salonu. Sprawdzi się jako miejsce, w którym wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi zjemy posiłek, a także będzie pełnił funkcję miniaturowego ogrodu. Na balkonie możemy hodować różne rośliny zarówno te ozdobne, jak i takie, których plony wzbogacą naszą kuchnię. Można zasadzić na nim aromatyczne zioła, a także pomidory, sałatę, truskawki czy poziomki. Takie balkonowe ogrodnictwo może być piękną i edukującą przygodą dla naszych dzieci, które na własne oczy będą miały okazję przekonać się, jak rosną jadalne rośliny.

Wielką zaletą balkonu jest też dodatkowe miejsce, które zyskujemy i możemy wykorzystać je jako przestrzeń do przechowywania. Jesienią i zimą można korzystać z niego, jak z dodatkowej lodówki lub zamrażarki (w zależności od temperatury panującej na zewnątrz). Możemy przechowywać na nim także rowery, sanki, hulajnogi, rolki czy narty. To również wymarzone miejsce, w którym latem i wiosną możemy zaaranżować sezonową suszarnię. Pranie rozwieszone na suszarce umieszczonej na świeżym powietrzu schnie o wiele szybciej, niż w mieszkaniu i jest dodatkowo zdezynfekowane przez działanie promieni słonecznych. 

Jeżeli mamy dzieci, to balkon jest wspaniałą powierzchnią do zabawy. Można na nim przeprowadzać różne brudzące eksperymenty, puszczać bańki, a także swobodnie malować farbami i kredkami. Dzieci na balkonie mogą bawić się we wszystkie zabawy, na które nie pozwalamy im we wnętrzu mieszkania ze względu na ich „brudną naturę”. 

Kiedy dookoła grasuje epidemia, balkon jest naszym oknem na świat, dzięki któremu nie wychodząc z domu, możemy cieszyć się świeżym powietrzem, zapachem roślin i śpiewem ptaków. Nie ma nic przyjemniejszego od siedzenia na wygodnym leżaku albo krześle i czytania książki lub relaksowania się z kieliszkiem wina w ręku.

Adma Development w sprzedaży ma 99% mieszkań z balkonami, ponieważ dbamy o naszych klientów. Jeśli ktoś nie ma pomysłu, jak zaaranżować balkon, taras lub ogródek, Pracownia ABEGOR w ramach współpracy,  pomoże na bardzo atrakcyjnych warunkach.