Zakup mieszkania. Z rynku pierwotnego czy wtórnego?

18-12-2018

Osoby szukające dla siebie nowego mieszkania, często zastanawiają się, czy lepiej jest kupić lokum z rynku pierwotnego, czy może lepiej wtórnego. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zainteresowanie się nowymi mieszkaniami, które powstają w okolicy. Rynek pierwotny oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań, których brak w starych mieszkaniach może generować wiele problemów.

Nowe mieszkania

Nowe mieszkania w Rzeszowie, Warszawie, czy Gdańsku cieszą się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego. W nowoczesnym budownictwie bardzo dba się chociażby o rozkład pomieszczeń, aby był funkcjonalny i racjonalny. W mieszkaniach nie ma niepraktycznych wnęk, długich, ciemnych korytarzy, czy małych, wpuszczających małą ilość światła okien. Developerzy planują nowe lokale tak, aby większość z nich miała dostęp do własnego balkonu lub tarasu. Nowe mieszkania oddawane są do użytku w perfekcyjnym stanie. Oznacza to, że ściany są idealnie proste, ściany gładkie, a wszelkie zaniedbania kupujący ma prawo zgłosić developerowi i domagać się usunięcia usterek. Jak bardzo wydłuża się remont mieszkania z rynku wtórnego z tego powodu, wiedzą tylko osoby, które taki remont przeprowadzały. Do kosztów remontu starego mieszkania należy doliczyć dodatkowe kilka tysięcy na cement, gips i gładź, aby wszystko „wyrównać” i móc zaczynać urządzanie. Nowe budownictwo to także nowoczesne instalacje kanalizacji czy elektryczne. W mieszkaniach od developerów nie strzelają korki, gdy jednocześnie włączymy zmywarkę, pralkę i odkurzacz. Sieci są wydajniejsze, przystosowane do ilości obecnie używanej elektroniki. W mieszkaniach nie brakuje gniazdek, obecnie planuje się ich po kilka w każdym pokoju.

Nowoczesne osiedla

Nowe mieszkania znajdują się na nowoczesnych osiedlach. Są one przestronne, dobrze oświetlone i bezpieczne. Często lokatorzy mają do dyspozycji podziemne parkingi i place zabaw dla dzieci. Osiedla zarządzane są przez wyspecjalizowane firmy, działające zupełnie inaczej, niż stare, niesprawne wspólnoty. Otoczenie mieszkania jest więc schludne, zadbane i miłe dla oka.