Remont nowego mieszkania. Z ekipą czy na własną rękę?

24-09-2018

Osoby, które kupiły mieszkanie od developera, zazwyczaj nie mogą doczekać się, kiedy zaczną je remontować i urządzać. Często też zastanawiają się, czy remont wykonać na własną rękę, korzystając z pomocy specjalistów tylko w kluczowych pracach, czy może lepiej zlecić go ekipie fachowców. Jakie oba rozwiązania mają wady i zalety?

Remont na własną rękę

Remont nowego mieszkania na własną rękę zazwyczaj nie jest trudnym zadaniem. Dobry developer zadba o to, aby kąty proste były naprawdę proste, a ściany równe i wymagały jak najmniej nakładu pracy. Remontowanie takiego mieszkania nie wymaga więc żmudnych, precyzyjnych prac, dzięki którym uda się zlikwidować szpary i wnęki, tak uciążliwe w mieszkaniach z rynku wtórnego. W „równym” mieszkaniu stosunkowo kładzie się podłogę, kafelki, czy montuje meble. Do zmian w elektryce czy kanalizacji zawsze warto wziąć fachowca, który doradzi najbardziej praktyczne rozwiązanie i wykona prace bezpiecznie i dokładnie. Wykonując mniej trudne zadania na własną rękę, możemy jednak sporo zaoszczędzić.  Najlepsi developerzy mogą wręcz wziąć to zadanie na swoje barki. Na przykład w Adma Develompment, jeśli Klient kupi odpowiednio wcześniej mieszkanie, firma wykona zmiany aranżacyjnie w cenie zakupu. To dla przyszłego lokatora nie tylko ogromna oszczędność pieniędzy, ale również i czasu. Po odebraniu kluczy musi on skupić się już tylko na pracach wykończeniowych. Aby jeszcze bardziej ułatwić remont, dobrzy developerzy oferują swoim Klientom promocyjne ceny na stworzenie projektu mieszkania. Dzięki temu Klient może zaplanować aranżację mieszkania pod okiem fachowca i stworzyć mieszkanie swoich marzeń.

Remont z ekipą

Remont z ekipą budowlaną jest na pewno droższy. To jednak koniec wad tego rozwiązania. Jeśli zatrudnimy doświadczoną, dobrą ekipę, remont mieszkania pójdzie szybko i sprawnie. Fachowcom raczej nie zdarzają się pomyłki, dlatego też części prac nie będzie trzeba powtarzać, jak to zdarza się czasami podczas remontu na własną rękę. Jeśli okaże się, że ekipa zrobiła coś źle, daną pracę zawsze możemy zareklamować. Przy remoncie z pomocą fachowców raczej nie zaskoczą nas nagłe, dodatkowe koszty. Specjaliści potrafią wycenić ilość pracy i potrzebnych materiałów, zanim się za nią wezmą. Zatrudniając fachowców, płacimy jednak przede wszystkim za zaoszczędzony czas i nerwy. Remont posuwa się do przodu nawet wtedy, gdy jesteśmy  pracy, a wszelkie pojawiające się podczas prac problemy są zdjęte z naszych barek – szukanie rozwiązania leży po stronie robotników. Bardzo ważne jest podpisanie z ekipą umowy, w której jasno określone są warunki współpracy i jej odpowiedzialność za wykonane zadania. Zatrudnienie fachowca na czarno jest nielegalne. Nie możemy też dochodzić swoich praw, jeśli wykona on remont nie poprawnie i będą nas zaskakiwać następujące po sobie usterki.