Odbiór mieszkania od dewelopera. Na co zwrócić uwagę?

22-07-2020

Mieszkanie od dewelopera to obecnie jedna z najczęściej wybieranych opcji kupna nieruchomości. Deweloperzy zajmujący się tworzeniem osiedli mieszkalnych bardzo często zwracają uwagę na to, aby całe otoczenie nieruchomości spełniało wymagania klientów. Z tego względu dbają także o to, aby przyszli właściciele nieruchomości czuli się komfortowo.

Przed przeprowadzką do wymarzonego mieszkania, należy przeprowadzić odbiór techniczny mieszkania od dewelopera. Nie jest on czynnością łatwą, ponieważ należy zwrócić uwagę na wiele istotnych kwestii. Warto pamiętać, żeby przed podpisaniem dokumentów dotyczących mieszkania dokładnie je obejrzeć. Jest to moment, w którym nabywcy mają prawo zgłaszać wszelkie uwagi, które dotyczą wykonania lokalu.

Wśród najważniejszych elementów, na które należy zwrócić uwagę, można wyróżnić między innymi powierzchnię mieszkania. Warto wiedzieć, że powierzchnia może być obliczana w różny sposób, licząc grubość warstwy tynku lub ją pomijając. W umowie zazwyczaj pojawia się także procentowy margines błędu, jednak odstępstwa od informacji w umowie dają prawo do odstąpienia od zakupu.

Oferowane przez nas nowe mieszkania w Rzeszowie są odpowiednio przygotowywane do odbioru technicznego. Warto także pamiętać o sprawdzeniu, czy do nieruchomości doprowadzony jest światłowód i instalacje odbioru telewizji, a także czy działa poprowadzona wcześniej instalacja elektryczna.

Co oprócz stanu mieszkania ma znaczenie?

Kupno mieszkania, mimo iż jest najważniejszym elementem całej transakcji, nie jest jedynym aspektem, na który warto zwrócić uwagę. Bardzo dużą rolę odgrywa także okolica, w której się znajduje. Dużo zielonych terenów, niezbędna infrastruktura drogowa, bliskość sklepów, a także dobra komunikacja z innymi częściami miasta sprawiają, że nieruchomości są lepiej oceniane.