Jakie mieszkanie jest idealne dla singla?

03-01-2020

Wśród młodych ludzi jest coraz więcej singli. Cieszą się oni swoją wolnością i niezależnością, rozwijają swoje kariery i zarabiają często niemałe pieniądze. W takiej sytuacji naturalne jest myślenie o zakupie własnego mieszkania. Jakie mieszkanie będzie najlepsze dla singla? Czy lepiej kupić małą kawalerkę, czy dwupokojowe mieszkanie? Na te oraz wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.


Jakie mieszkanie będzie dobrym wyborem dla singla?


Większość singli wybiera małe mieszkania, które idealnie zaspokajają ich potrzeby. Jedna osoba nie potrzebuje zazwyczaj wielkich metraży, wystarczy jej sypialnia, łazienka i kuchnia. Taki wybór wydaje się naturalny i logiczny, jednak nie zawsze jest dobry. Decydując się na tak poważną inwestycję, jak zakup własnego mieszkania, zawsze bierzmy pod uwagę nasze marzenia i preferencje. Jeżeli samotna osoba dobrze czuje się w małych przestrzeniach, a większość czasu spędza poza domem, najlepszym wyborem będzie dla niej kawalerka, jednak jeśli jest domatorem i woli spore metraże, lepiej niech zdecyduje się na większe mieszkanie, które będzie dawało jej swobodę działania i poczucie komfortu. Ważna jest także lokalizacja. Dla ludzi aktywnych, którzy lubią bywać na mieście, najlepszym wyjściem będzie zakup mieszkania położonego blisko centrum miasta albo dobrze z nim skomunikowanego. Jeśli singiel woli ciszę, spokój i nie zależy mu na byciu w centrum wydarzeń, może zdecydować się na zakup mieszkania położonego na obrzeżach miasta. Zakup mieszkania to inwestycja na wiele lat, dlatego zawsze warto bardzo dokładnie przemyśleć swoją decyzję.


Jakie czynniki trzeba brać pod uwagę, wybierając mieszkanie?


Warto zwrócić uwagę na lokalizację, jakość wykonania, a także metraż. Często, jeżeli tylko budżet na to pozwala, dobrym pomysłem jest zakup większego mieszkania (np. dwupokojowego), ponieważ być może w przyszłości sytuacja singla się zmieni i będzie potrzebne mieszkanie dla dwojga. Poza tym argumentem przemawiającym za zakupem większego lokum jest fakt, że w przyszłości, w razie jakiejkolwiek życiowej zmiany, będzie można przeznaczyć je na wynajem. Dwupokojowe mieszkanie o wiele łatwiej będzie wynająć.