Jakie mieszkanie jest idealne dla rodziny z dziećmi?

03-12-2019

W życiu każdego z nas, to właśnie rodzina jest najważniejsza. Dlatego wybór odpowiedniego mieszkania jest tak ważny. W zależności od wielkości naszej rodziny, metraż naszego mieszkania będzie się różnił. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania? Oto kilka naszych podpowiedzi.

- Metraż i układ mieszkania- nowoczesne inwestycje to przede wszystkim wysoka jakość wykorzystanych materiałów oraz zastosowanie najnowszej technologii. Obecnie na rynku pierwotnym możemy zdecydować jaki metraż naszego mieszkania będzie dla nas odpowiedni. Rodziny z dziećmi najchętniej wybierają powierzchnię mieszkaniową ok 70 m2. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się 3 i 4 pokojowe mieszkania. Ciekawy rozkład mieszkania, dwie łazienki oraz ok 8 m2 loggia daje możliwość wielu aranżacji. Wysokość piętra również jest bardzo ważna, miłośnicy wyższych pięter będą zachwyceni widokami z okna, a ulubieńcy ogródków parterowych, dzięki zielonej przestrzeni, będą mogli zagospodarować swoją przestrzeń na zjeżdżalnie, huśtawki czy małą piaskownicę.

- Plac zabaw- na każdym nowym osiedlu deweloper dba o najmłodszych. Dlatego w specjalnie wydzielonym i ogrodzonym miejscu, znajduje się duży plac zabaw dla dzieci wraz z rozmaitymi zabawkami i sprzętami. Dzięki różnorodności sprzętów, każde dziecko będzie miało świetną zabawę, a czas spędzony na placu wraz z innymi dziećmi będzie wyjątkowo kreatywny i udany.

- Garaż podziemny i komórka lokatorska- każdy z nas wie jak ważne jest dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, szczególnie wiedzą o tym rodziny z dziećmi. Dzięki możliwości nabycia komórki lokatorskiej jesteśmy w stanie schować rzeczy, z których najrzadziej korzystamy. Jeśli w naszym przyszłym domu znajduje się także garaż podziemny, z całą pewnością będzie to ogromny atut, który w szczególności docenimy podczas złych warunków pogodowych z oknem. Posiadając miejsce w garażu podziemnym jesteśmy w stanie szybko dotrzeć do naszego samochodu, nie narażając swoich dzieci na panujące na zewnątrz niekorzystne warunki pogodowe.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę kupując mieszkanie?

Rodziny z dziećmi decydując się na zakup mieszkania bardzo często zwracają uwagę na nasłonecznienie mieszkania. Jest to bardzo ważne, szczególnie podczas zimy, kiedy ilość promieni słonecznych jest mocno ograniczona. Najchętniej decydujemy się na zakup mieszkania, w którym balkon, taras, loggia czy ogródek znajduje się od strony południa.