Jaki okres jest najlepszy na zakup mieszkania?

17-08-2020

Zakup własnego mieszkania to jedna z poważniejszych życiowych decyzji. To poważna inwestycja, która może zaważyć na dalszych losach. Z racji tego, że rynek nieruchomości bywa zmienny, warto rozpocząć poszukiwania mieszkania wcześniej, aby móc bliżej przyjrzeć się rządzącymi zasadami.

Zakup mieszkania a pory roku

Istnieje kilka teorii mówiących o tym, w jakim okresie należy zdecydować się na zakup mieszkania. Okazuje się, że pory roku oddziałują na decyzje zakupowe konsumentów. Obniżki mieszkań zauważalne są przede wszystkim w okresie wakacyjnym i zimowym. Dzieje się tak, ponieważ w tym czasie pojawiają się inne wydatki wpływające na domowy budżet. W tych okresach niewiele osób angażuje się w zakup nieruchomości, dlatego też ceny mieszkań mogą znacząco spadać.

Podwyżki mogą być z kolei wyczuwalne na wiosnę. Kiedy przyroda budzi się do życia, wiele osób zaczyna zastanawiać się nad zakupem własnych czterech kątów. Poruszenie na rynku nieruchomości zauważa się również na jesień, kiedy to studenci wyjeżdżają z rodzinnych miejscowości i poszukują dla siebie lokum. Zbliżająca się zima mobilizuje do zakupu przytulnego, bezpiecznego mieszkania, w którym będzie można spędzać długie wieczory.

Kiedy zdecydować się na zakup?

Ceny mieszkań mogą jednak ulegać obniżce z różnych względów, niezależnych od pory roku. Często jest to dyktowane wysokością wkładu własnego. Im jest on niższy, tym większe prawdopodobieństwo, że na rynku zapanuje wzmożony ruch. Niewiele osób może sobie pozwolić na wzniesienie dwudziestoprocentowego wkładu z własnych oszczędności. Warto na bieżąco śledzić zmiany następujące na rynku nieruchomości. 

Oferowane przez nas nowe mieszkania w Rzeszowie to gwarancja jakości i bezpieczeństwa. Nasze mieszkania położone są w ciekawej okolicy, w dodatku w mieście, którego infrastruktura wciąż się rozwija. Dbamy o to, aby tereny były zazielenione i przyjemne, a połączenie do centrum szybkie i wygodne. Robimy, co w naszej mocy, aby spełniać marzenia o przytulnych czterech kątach.