Duże czy małe - jakie mieszkania są najchętniej wybierane?

22-07-2019

Jakie mieszkania są najatrakcyjniejsze dla kupujących?

W przypadku nowych inwestycji realizowanych przez deweloperów największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania dwu- i trzypokojowe o mniejszym i średnim metrażu. Kupujący chętnie wybierają również mieszkania z balkonem, garażem czy komórką lokatorską. Takie lokale zwykle najszybciej znikają z ofert deweloperów. Nie mniej ochoczo kupowaną opcją są lokale o mniejszych, kompaktowych rozmiarach, a także tzw. kawalerki. Ten segment cieszy się sporą popularnością głównie przez wzgląd na niskie ceny nieruchomości. Chętnie wybierają je więc studenci, osoby kupujące mieszkanie samodzielne, a także młode pary. W przypadku przeprowadzki w przyszłości, takie lokum łatwo sprzedać lub wynająć.

Nie oznacza to jednak, że inne opcje nie znajdują swoich zwolenników. Wręcz przeciwnie! Obecnie można zauważyć rosnące zainteresowanie większymi lokalami: trzy-, cztero-, a nawet pięciopokojowymi, które doskonale sprawdzają się nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale również pod wynajem.

Nie tylko wielkość mieszkania ma znaczenie

Warto pamiętać, że dla potencjalnych kupujących liczy się nie tylko wielkość mieszkania oraz liczba poszczególnych pomieszczeń, ale również kilka innych czynników, które również mają bezpośredni wpływ na decyzje zakupowe. Bardzo ważna jest również lokalizacja budynku oraz otoczenie. Coraz częściej zwracamy uwagę również na bezpośrednie sąsiedztwo oraz poziom rozwinięcia infrastruktury osiedlowej. Kolejną ważną kwestią jest układ funkcjonalno-przestrzenny mieszkania, który także ma bezpośredni wpływ na komfort naszego życia w danym miejscu. I oczywiście kluczową rolę odgrywa cena mieszkania, która w dużej mierze uzależniona jest od wszystkich wymienionych wyżej czynników.