Czym się cechują nowoczesne osiedla mieszkaniowe?

18-12-2019

Kupując mieszkanie, chcemy aby było funkcjonalne, nowoczesne oraz spełniało nasze oczekiwania. Dlatego tak chętnie decydujemy się na zakup mieszkań na nowoczesnych osiedlach mieszkaniowych. Dobra inwestycja mieszkaniowa charakteryzuje się doskonałą lokalizacją, nowoczesnym designem budynków oraz bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców.

Jakie powinno być nowoczesne osiedle mieszkaniowe?

Coraz częściej decydujemy się na zakup mieszkań na rynku pierwotnym. Z całą pewnością jest to największa inwestycja w naszym życiu. Rynek pierwotny posiada mnóstwo atutów. Oto kilka zalet nowoczesnego osiedla mieszkaniowego:

- Nowoczesność i bezpieczeństwo- wysoka jakość wykorzystanych materiałów do budowy oraz użycie nowoczesnych technologii sprawia, że infrastruktura osiedla jest funkcjonalna. Projekty budynków są nowoczesne, mieszkania posiadają wysoki standard, a osiedla posiadają wiele udogodnień tak jak podziemne parkingi, ogródki oraz tarasy. Bardzo często na nowych osiedlach ze względu na możliwość grodzenia, jest zdecydowanie bezpieczniej. Oprócz ochrony, która czuwa nad bezpieczeństwem na osiedlu, dodatkowo zamontowany jest monitoring.   

- przyjazne otoczenie- przyjazna okolica, w którym znajduje się nasze osiedle jest niezwykle ważne. Inwestorzy dbają o swoich przyszłych mieszkańców, dlatego nowoczesne osiedla stawiają na przemyślaną aranżację przestrzenną, które ułatwią funkcjonowanie w życiu codziennym mieszkańców. Piękna i zielona przestrzeń, świetnie wyposażony plac zabaw, sprawi, że każdy młody mieszkaniec będzie zachwycony. Warto wspomnieć także o bliskiej okolicy parku handlowego, w którym mieszkańcy mogli zrobić zakupy, skorzystać z siłowni lub z przychodni.

- dostępność mieszkań- decydując się na wybór mieszkania z rynku pierwotnego, które jest zlokalizowane na nowoczesnym osiedlu, mamy możliwość wyboru wielkości mieszkania, które będzie spełniało nasze oczekiwania. Dostępność mieszkań w nowych inwestycjach jest na tyle ciekawa oraz atrakcyjna, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy ogródków będą mogli zagospodarować swoją zieloną przestrzeń według uznania, a osoby lubiące mieć szerszą perspektywę z okien zdecydowanie wybiorą mieszkania położone na wyższych piętrach.

Czy warto kupić mieszkanie na nowoczesnym osiedlu?

Oczywiście, że warto. Nasze mieszkanie, które jest przekazywane w stanie deweloperskim tzw. surowym,  możemy urządzić tak jak chcemy, wyburzając dozwolone ściany. Każde nowe budownictwo posiada także gwarancję i rękojmie. Jest to ogromne zabezpieczenie, dzięki któremu mieszkańcy mają  poczucie komfortu i bezpieczeństwa. W związku z brakiem napraw, mieszkańcy nie ponoszą dodatkowych kosztów związanych z naprawą budynku przez pierwsze 5 lat. Warto wspomnieć także o tym, że decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, nie ponosimy opłaty 2% podatku cywilno- prawnego. Inwestycja związana z zakupem mieszkania jest na lata, dlatego warto wybrać takie mieszkanie, które będzie spełniało nasze oczekiwania, standard.