Czy warto kupić mieszkanie z aneksem kuchennym?

29-04-2019

W domach i mieszkaniach budowanych przed kilkudziesięcioma laty lub w tradycyjnym stylu kuchnia zawsze stanowi oddzielne pomieszczenie. I dla wielu osób nadal jest to najwygodniejsze rozwiązanie, gdy wszystkie kwestie związane z przygotowywaniem posiłków odbywają się w innym wnętrzu niż salon czy jadalnia. Jednak obecnie dąży się do tworzenia mieszkań przestronnych, a jednocześnie jak najbardziej funkcjonalnych, dlatego coraz częściej kuchnia jest otwarta na pozostałe pomieszczenia. Taka kuchnia “otwarta” określana jest mianem aneksu kuchennego. Dla wielu osób jest to jedyne wygodne rozwiązanie, jakiego oczekują od swojego mieszkania.

Zalety mieszkań z aneksem kuchennym

Mieszkania z aneksem kuchennym w Rzeszowie są często poszukiwane przez różne grupy klientów, zarówno przez rodziny z dziećmi, jak i pary czy nawet singli. Jest to rozwiązanie aranżacyjne, które zapewnia nie tylko komfort codziennego korzystania z wnętrz, ale również daje poczucie wyjątkowej przestronności w mieszkaniu.

Obecnie mamy coraz mniej czasu na kontakt z bliskimi osobami, nawet tymi, z którymi mieszkamy, dlatego cenimy każdą wspólną chwilę. A aneks kuchenny temu sprzyja, gdyż dzięki niemu podczas gotowania nadal możemy rozmawiać z osobami przebywającymi w salonie. Dodatkowo w przypadku bardzo wielu mieszkań, szczególnie tych niezbyt ustawnych czy o mniejszym metrażu, dzięki aneksowi można znacznie lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń niż poprzez stworzenie dwóch niewielkich pomieszczeń. Co więcej, często zaoszczędzonych kilka metrów kwadratowych można wykorzystać na inne sposoby, np. wstawić stół i krzesła, tworząc jadalnię do codziennego spożywania wspólnych posiłków. Odpada też problem “kursowania” między pomieszczeniem, w którym przygotowuje się posiłki, a miejscem, gdzie się je przygotowuje.

Oczywiście warto pamiętać też o pewnych mankamentach. Jednym z nich jest łatwe przenikanie zapachów z kuchni do innych pomieszczeń. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie większość nowych mieszkań i tak wyposażona jest w wydajne okapy, które skutecznie eliminują różnorodne aromaty bez względu na to, czy mamy do czynienia z otwartą, czy zamkniętą kuchnią.