Charakterystyka rzeszowskiego rynku nieruchomości

14-11-2019

Rzeszów stanowi przykład miasta, które zaskakuje dynamiką rozwoju. Mimo braku dużych zakładów przemysłowych lokalni przedsiębiorcy wykazują inicjatywę, stwarzając nowe miejsca zatrudnienia i kształtując lokalny rynek. Również rzeszowski rynek nieruchomości wykazuje ciekawe tendencje.

Budownictwo mieszkaniowe w rozkwicie

Rzeszów na tle innych miast Polski wyróżnia się obserwowanym od kilkunastu lat stałym przyrostem ludności. Odnotowuje się regularny napływ przybyszów, poszukujących w tym mieście atrakcyjnej oferty zatrudnienia oraz wygodnego miejsca do zamieszkania i założenia rodziny. Samo miasto kusi infrastrukturą, skoncentrowaną na stosunkowo niewielkiej przestrzeni, ale zapewniającą wszystkie udogodnienia właściwe dużym metropoliom. Nie bez znaczenia jest wysoki poziom szkolnictwa oraz ulokowanie wśród czystych, nieskażonych terenów wpływających na jakość życia mieszkańców. Na potrzeby wzrastającej populacji musiał odpowiedzieć rynek nieruchomości. Dostrzegalne są zmiany w sektorze mieszkań rynku wtórnego, gdzie dużym zainteresowaniem cieszą się małe i średnie mieszkania. Jednak to rozkwit budownictwa mieszkaniowego w stolicy Podkarpacia imponuje swoim rozmachem. Co ważne ilość oddawanych mieszkań wciąż odpowiada zapotrzebowaniom ludności, dzięki czemu zostaje zachowana równowaga rozwoju oznaczająca stabilność cen.

Atrakcyjna lokalizacja nowoczesnej inwestycji

Nowe inwestycje wychodzą poza centrum miasta, adaptując sukcesywnie jego dalsze tereny, wpływając na ich prężny rozwój. Jedną z atrakcyjnych lokalizacji zajmuje nowo budowane Osiedle Żmigrodzka Słoneczny Stok usytuowane w bliskim sąsiedztwie z ulicą Błogosławionej Karoliny. Powstające osiedle znajduje się z dala od centrum miasta, ale jest z nim świetnie skomunikowane. Spokojne otoczenie obfitujące w bogactwo zielonej roślinności stanowi wielki atut nowych mieszkań Rzeszowa. Przy czym w ich sąsiedztwie można wskazać atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców punkty jak szkoły, żłobki, kluby sportowe i lokale handlowo-usługowe. Nowa inwestycja zwraca również uwagę nowoczesnością technologii oraz wysokim standardem oddawanych mieszkań.