10 zalet mieszkania w bloku

23-03-2020

Szacuje się, że nawet 11 milionów Polaków mieszka obecnie w blokach. Częściowo jest to podyktowane kwestiami finansowymi - zakup mieszkania jest o wiele tańszy niż budowa własnego domku jednorodzinnego. Coraz więcej ludzi wypowiada się jednak pozytywnie na temat mieszkania w bloku samego w sobie. Jakie są więc jego główne zalety?

Najważniejsze zalety mieszkania w bloku

 

 1. Ciepło - nie musimy palić w piecu ani nosić węgla. Wystarczy włączyć grzejnik, by szybko ogrzać mieszkanie.
   
 2. Tanie media - w spółdzielni mieszkaniowej koszty często rozkładają się równomiernie, płacimy więc mniej za wodę czy ogrzewanie.
   
 3. Niewiele sprzątania - posiadanie dużego domu równa się konieczności nieustannego odkurzania i sprzątania pomieszczeń, z których często niemal nie korzystamy. Mieszkanie w bloku pozwala na lepszą organizację przestrzeni życiowej i łatwe porządkowanie jej na bieżąco.
   
 4. Bezpieczeństwo - na zaludnionym i monitorowanym osiedlu łatwiej zauważyć włamanie, niż np. w domu położonym na odludziu - to zaś znacznie zniechęca złodziei.
   
 5. Dobry dojazd - osiedla, na których mieszka wielu ludzi, muszą być dobrze skomunikowane z resztą miasta. Dlatego nie będziemy mieć problemu np. z szybkim dojazdem do centrum.
   
 6. Duża piwnica - lokale i mieszkania w bloku posiadają własne piwnice, które bez trudu pomieszczą zarówno zapasy na zimę, jak i nieużywane sprzęty.
   
 7. Brak problemów z kanalizacją - domy jednorodzinne często posiadają szamba, które trzeba wypompowywać. Mieszkanie w bloku nie ma tego problemu.
   
 8. Różnorodność - szukając mieszkania w bloku, możemy przebierać w różnorodnych wariantach. Z pomocą developera znajdziemy dla siebie idealne miejsce do życia.
   
 9. Błyskawiczne naprawy - osiedla mieszkaniowe często mają umowę z firmami hydraulicznymi czy elektrycznymi, które szybko i tanio naprawią nam każdą awarię.
   
 10. Zadbane otoczenie - mieszkańcy osiedli mieszkaniowych zazwyczaj mają dostęp do placu zabaw czy ogrodu, o który dba administracja, mogą więc korzystać z nich bez konieczności ich sprzątania czy uprawiania roślin.